top of page

סדנאות אינטראקטיביות וחווייתיות

חיינו מורכבים מאין ספור מערכות יחסים: בעבודה, חברים, משפחה, שכנים וכמובן עם עצמנו. מערכות יחסים טובות הן הגורם המשפיע ביותר על בריאות, שמחה ואריכות ימים. בסדנה פעילה וחוויתית "המרווח שבין הגירוי לתגובה", יגלו המשתתפים מה זה מיינדפולנס וכיצד יכול להשפיע על חיינו ואף על חיי הסובבים אותנו. אתמקד במתן כלים מעשיים לשיפור מערכות יחסים בכל מעגלי החיים (עבודה, משפחה, חברים...וכמובן עם עצמנו), ויסות התגובות האוטומטיות שאינן מיטייבות איתנו ועם הסובבים אותנו והגדלת יכולת הבחירה שלנו כיצד להגיב לאירועים. נתרגל: - נוכחות בהווה ללא שיפוטיות - הקשבה ודיבור מיטיב - תשומת לב למחשבות והפרשנות שאנו נותנים למציאות - פיתוח איכויות הלב כגון סליחה והכרת תודה הסדנה אינטראקטיבית, בשילוב סרטונים, דוגמאות מחיי היום יום וסימולציות.

המרווח בין גירוי לתגובה

כשנשאל הדלאי לאמה מהו לדעתו הדבר המפתיע ביותר באנושות, ענה: "האדם.. מכיוון שהוא מקריב את בריאותו על מנת להרוויח כסף. ואז הוא מקריב את כספו על מנת להשיב את בריאותו. ואז הוא כל כך חרד לעתידו, שאינו נהנה מההווה. התוצאה הינה שאיננו חי לא את ההווה ולא את העתיד. הוא חי כאילו לעולם לא ימות, ואז מת כאילו לא חי מעולם" לחץ וחרדה בימינו הן תופעות כמעט בלתי נפרדות מחיי השיגרה. מאז תחילת שנות ה-90 נעשו מחקרים רבים שהוכיחו שניתן להפחית לחץ וחרדה ולשפר את היכולת לוויסות רגשי באמצעות מיינדפולנס. בסדנה לחץ וחרדה – אפשר גם אחרת! נלמד להיות מודעים לגבול שבין רמת לחץ שגורמת לנו להיות אנרגטים ויעילים יותר לבין רמת לחץ שמזיקה לבריאותנו, מפחיתה יצירתיות ויעילות ומביאה לפגיעה במערכות יחסים. נגלה ונבין כיצד הלחץ משפיע על גופנו ועל חיינו. נלמד ונתאמן בכלים מעשיים להפחתת לחץ וחרדה והגברת תחושת שלווה, סיפוק ושמחה. הסדנה איטראקטיבית, משלבת לימוד, שיח, סרטונים, דוגמאות מחיי היום יום ותרגול מדטטיבי קצר.

לחץ וחרדה - אפשר גם אחרת

לחמלה עצמית ישנן יתרונות רבים עפ"י המחקרים, אז מדוע כל כך קשה לנו להתחשב בעצמנו ולסלוח לעצמנו על טעויות ואכזבות? האם אנחנו חייבים להיות שיפוטיים לעצמנו, להרגיש אשמה, לכעוס ולהלקות את עצמנו על מנת להתקדם ולהצליח? האם חמלה עצמית הופכת אותנו לאנוכיים? בסדנה חמלה מבוססת מיינדפולנס, נגלה מהי חמלה וכיצד היא יכולה להייטיב עם חיינו, לשפר את מערכת היחסים שלנו עם עצמנו ועם אחרים ולהניע אותנו להתפתחות והצלחה. מטרת הסדנה, שמבוססת על מחקרים קליינים של ד"ר כריסטין נף וד"ר כריס גרמר בשיתוף אוניברסיטת הרווארד, להרחיב את ליבנו ולאפשר לחמלה לאחר ובמיוחד לעצמנו להתפתח ולגדול ובכך להגביר את רמת החוסן הנפשי, הרווחה והאושר בחיינו. כיצד פתוח חמלה תורם לארגון? טיפוח והרחבת חמלה עצמית, הוכחו מחקרית כמעניקים לעובד חווית שביעות רצון, בחיים ובעבודה, מונעים שחיקה ומעלים את יכולת ההתמודדות במצבים מלחצים, העלאת המוטיבציה ולקיחת אחריות. הסדנה איטראקטיבית, משלבת לימוד, שיח, סרטונים, דוגמאות מחיי היום יום ותרגול מדטטיבי. "גם אם תסרקו את העולם לאורכו ולרוחבו- לא תמצאו אדם הראוי יותר לחמלה שלכם מאשר אתם עצמכם". בודהה

חמלה מבוססת מיינדפולנס

מעוניינים לשמוע עוד? תשאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

תודה רבה !

bottom of page